Ze swiata architektury – „Lebbeus Woods – Architect” Powraca do Nowego Jorku

Unified Urban Field.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Estate of Lebbeus Woods Tego lata rysunki, teorie i prace architekta Lebbeusa Woodsa zmierzają do miasta, które Lebbeus uważał za dom.
Po pięciomiesięcznym pobycie w SFMOMA wystawa Lebbeus Woods – Architect odbędzie się w Centrum Rysowania w SoHo na Manhattanie do połowy czerwca.
Poniższa historia i przegląd wystawy autorstwa Samuela Mediny pojawił się w magazynie Metropolis jako Coming Home .
To wszystko jest zbyt biblijną ironią, że Lebbeus Woods, architekt wojenny, katastroficzny i apokaliptyczny, zginął jako silny wiatr.
deszcz i fale rozlewały się po Manhattanie, jego domu przez jakieś 40 lat, Woods przeszedł rano po tym, jak huragan Sandy zalał Dolny Manhattan, prawie tak, jakby prorok poddał się jednej z jego burzliwych wizji.
jednym ze sposobów obejrzenia pracy Woodsa, która tak często, jak troszczy się o zagładę, zawsze ośmielała się budować w najczarniejszych okolicznościach Foton Kite Obraz dzięki uprzejmości posiadłości Lebbeusa Woodsa Lebbeusa Woodsa: architekt sieka oba bieguny swojego przedmiotu Rozległa wizja – wystawa w Centrum Rysunku w Soho (od 17 kwietnia do 15 czerwca 2014 r.), wystawa przenosi prace rozgrywającego z powrotem do swojego przybranego miasta Concentric Field Zdjęcie dzięki uprzejmości Estate of Lebbeus Woods.
Altho Przez dwa lata praktyką ugh Woodsa była międzynarodowa, niemal koczownicza praktyka nauczania, eksponowania i odkrywania zbudowanej formy.
Nowy Jork był centrum tego świata.
mówi Joseph Becker, kurator w SFMOMA, gdzie serial powstał w zeszłym roku.
Jest to poczucie przeznaczenia, nawet chiliastycznego powrotu, który zale.y od ekspansywnej ankiety, która gromadzi dziesiątki niesamowitych rysunków i modeli Woodów.
Nieuprawny.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Estate of Lebbeus Woods Cel spektaklu jest jednak bardziej ambitny.
Próbuje podnieść Woodsa jako głównego kreślarza do kanonicznego architekta, budowniczego struktur spekulacyjnych i równoległych światów.
Architektura Woodsa była w dialogu z jego współczesnymi architektami, jego studentami oraz z każdym zamieszkującym środowisko zbudowane.
wyjaśnia kurator SFMOMA Jennifer Dunlop Fletcher, która współorganizowała wystawę.
Wówczas Woods mógł celowo zamieszkiwać na marginesie profesji, ale znajdował się w centrum dyskursywnego życia.
Innymi słowy był on nie tylko artystą, teoretykiem czy pedagogiem, ale architektem na najwyższym poziomie.
Brak papieru.
niezbędny.
Dziewięć zrekonstruowanych pudełek.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Estate of Lebbeus Woods
[więcej w: castorama racibórz, adeco drzwi, gazownia tychy ]

Powiązane tematy z artykułem: adeco drzwi castorama racibórz gazownia tychy