Nowoczesna architektura : AD Recommends: Best of the Week

Jeśli nie odwiedziłeś nas w ubiegłym tygodniu, przegapiłeś naszą relację z ceremonii wręczenia nagród Pritzkera! Sprawdź to i cztery niesamowite projekty po przerwie.
Dom na lot ptaków / Bernardo Rodrigues Dom znajduje się w północnej części wyspy S.
Michael na Azorach.
Ponieważ mikroklimat tej farmy zapewnia częste wiatry i prysznice, pierwszą strategią projektową było zablokowanie tych wiatrów za pomocą ściany i zaoferowanie różnorodnych patio i osłoniętych dziedzińców, aby chronić przed deszczem.
Te patia i dziedzińce otwierają również wszystkie pomieszczenia mieszkalne na naturalną zieleń szklanymi ścianami, które znikają z zewnątrz (czytaj więcej.) Firma Placebo Pharmacy / KLab KLab Architecture udostępniła nam nasz najnowszy projekt, aptekę Placebo w Atenach.
Dzięki owinięciu istniejącego ortezowego śladu w dynamicznej kolistej skórze, KLab stworzył wyrafinowaną spiralną formę, która dąży do stworzenia relacji z szybkim ruchem Vouliagmenis Avenue, miejską arterią, na której stoi budynek (czytaj więcej.) Seven 17 Bourke Street / Architekci Metier3 Znajduje się na oryginalnym Batman Hill w Melbourne, w dzielnicy Docklands Siedem 17 Bourke Street oferuje kompleksowy program mieszany, obejmujący 36 000 m2 powierzchni biurowej klasy A, hotel Travelodge 290, 16 000 m2 powierzchni handlowej i 436 miejsc parkingowych cztery poziomy.
Siedząc na wschodnim skraju dzielnicy Docklands, budynek tworzy zarówno wizualne, jak i fizyczne połączenie pomiędzy działaniami na poziomie ulicy a Zachodem z podwyższonym połączeniem pomiędzy CBD a stadionem Docklands na wschód (czytaj dalej.) Palacio de Justica de Gouveia / Architekci Barbosa i Guimaraes Projekt ten wykorzystuje rozbiórki istniejącego budynku, który zajmował całą działkę, do zaprojektowania nowego Placu, ze skalą i godnością do przyjmowania sądów.
W dialogu z granitowymi ścianami, które definiują jego otoczenie, Plaza przyjmuje formę rozlewu kamienia, na którym odpoczywają Sądy (czytaj więcej.) 2011 Pritzker Prize Ceremony: Eduardo Souto de Moura i Barack Obama Ostatniej nocy miał zaszczyt uczestniczyć w Ceremonii Pritzkera 2011 w Waszyngtonie, gdzie portugalski architekt Eduardo Souto de Moura otrzymał to ważne wyróżnienie.
Po raz trzeci uczestniczyliśmy w tym wydarzeniu (po 2009 r.
W Buenos Aires i 2010 r.
W Nowym Jorku) i był to wyjątkowy wieczór, nie tylko ze względu na znanych architektów uczestniczących w wydarzeniu, ale także na wystąpienie prezydenta Baracka Obamy ( Czytaj więcej.)
[patrz też: bostal, rewo lubin, bostal gliwice ]

Powiązane tematy z artykułem: bostal bostal gliwice rewo lubin