Budownictwo wczoraj i dzis : Architekci Szkoły Podstawowej i Sportu / Chartier-Dalix

Dzięki uprzejmości architektów Chartier-Dalix Architekci z Chartier-Dalix z siedzibą w Paryżu podzielili się z nami zwycięską propozycją konkursu na zaprojektowanie szkoły podstawowej i hali sportowej w Boulogne Billancourt, gminie na zachodnich przedmieściach Paryża.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
W sercu wielkiej trwającej renowacji urbanistycznej tego obszaru, w tym znanego dziś Seguin, gdzie Renault miało swoje główne fabryki, Chartier Dalix Architectes właśnie wygrał konkurs na innowacyjny typ szkoły.
Będzie on zmieszany z publicznym gimnazjum i obaj zostaną objęci.
Życiem.
muszla, z szeroką gamą miejscowej fauny i flory, od robaków do sów poprzez różne gatunki drzew i roślin.
Chodzi o to, aby zasymulować samowystarczalny ekosystem, krajobraz i widok otaczających budynków, bogate pole poszukiwań i odkryć dla dzieci.
W tym złożonym kontekście zdecydowaliśmy się na prostą architekturę, łącząc bryły i fonkcje w płynny kształt.
Ta sztuczna topografia generuje wgłębienia i nierówności, ścieżki i obszary chronione, bez zerwania lub ułożenia.
Dzięki uprzejmości architektów Chartier-Dalix Szkoła jest wytłoczonym fragmentem terytorium, zarówno promowanym przez ludzi, jak i rozwijającym się krajobrazem z baldachimem.
Zgodnie z tą logiką sale lekcyjne delikatnie zwijają się wokół placów zabaw i obszarów wegetacyjnych, zwiększając kontakty i widoki.
Architekci: Chartier-Dalix architects Lokalizacja: ZAC Rives de Seine, Lot A4 Est, Boulogne Billancourt Klient: SAEM Val de Seine Aménagement Budżet: 12,5M.
HT Obszar projektu: 6590 m2 Zespół projektowy: Franck Boutté (konsultant HEQ), EVP (struktura), CFERM (płyny), Fabrice Bougon (économist.), Atelier d.
Ecologie Urbaine (ekolog) Rok projektu: 2011-2013 Zdjęcia: Dzięki uprzejmości architektów Chartier-Dalix Dzięki uprzejmości architektów Chartier-Dalix
[hasła pokrewne: rouwdach, polbud pomorze, bostal ]

Powiązane tematy z artykułem: bostal polbud pomorze rouwdach