Budownictwo i architektura : Propozycja sali uroczystości z okazji kwartału dyplomatycznego / Godwin Austen Johnson Architects

Dzięki uprzejmości Godwin Austen Johnson Architekci Godwin Austen Johnson Architects udostępnił nam swoją propozycję w zaproszonym międzynarodowym konkursie w Riyadh, Arabia Saudyjska.
Ich projekt na Celebration Hall znajduje się w społecznie i architektonicznie znaczącej dzielnicy dyplomatycznej Riyadh i bierze pod uwagę lokalne korzenie miasta.
Bliskość nagradzanego krajobrazu lokalnej dzielnicy Aga Khan w dzielnicy dyplomatycznej zapewnia kierunek prestiżowej architektury i wysoki poziom kreatywności.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Rytuał przejścia, ciągłość linii rodzinnej, wzmacnianie więzi społecznych.
ślub to uniwersalne święto, ale wyjątkowe dla każdej społeczności.
W Arabii Saudyjskiej i Rijadzie ceremonie ślubne łączą bogatą historię, tradycję religijną, wrażliwość etniczną i elementy przyrody.
Prostota i wielkość pustyni oraz oazy Wady Hanifa tworzą tło uroczystości zakorzenionych w ponadczasowych rytuałach i tradycjach.
plan strony Dzielnica dyplomatyczna i Riyadh to prawdopodobnie jedno z niewielu miejsc na świecie, które ma tak znaczącą nagrodę Aga Khan dla architektury, takie jak pałac Tuwaiq, architektura krajobrazu Hayy Assafarat i tereny podmokłe Wady Hanifa.
Symboliczne znaczenie rytuału jest zachowane z godnością poprzez prostotę i elegancję, włączając krajobraz naturalny z lokalnym językiem.
Kontynuacja tych pionierskich wysiłków, nasza propozycja uwzględnia ich podstawowe wartości:.
Szlachetna przestrzeń miejska, która łączy nowoczesne technologie i udogodnienia z poczuciem autentyczności Oazy..
Dzięki uprzejmości Godwin Austen Johnson Architekci Olbrzymi wymiar i masywna, ale dobrze wyartykułowana konfiguracja nasypów ziemi nie tylko służy ich funkcji środowiskowej, ale już opracował trwały obraz i silne powiązanie z Wady..
Wykorzystując te kluczowe elementy i zasadę minimalnej ingerencji w ochronę środowiska, nasza sala uroczystości integruje się i asymiluje bezproblemowo z krajobrazem.
Odzwierciedlając lokalną tradycję, architekturę i tożsamość kulturową, tworzy niezapomniany efekt.
Dzięki uprzejmości Godwin Austen Johnson Architekci Istnieje również silny nacisk w skrócie, aby budynek był zrównoważony.
Dlatego GAJ zaproponował staranne obramowanie budynku, które pozwala na wykorzystanie naturalnego światła i zmniejsza ekspozycję ściany zewnętrznej na wysokie temperatury.
Tymczasem grube ściany zmniejszają temperaturę wewnątrz budynku i poprawiają poziom komfortu.
Ta pasywna technika projektowania pomaga zwiększyć energooszczędność budynku.
Plany i sekcje Architekt: Godwin Austen Johnson, Dubaj, Zjednoczone Emiraty Arabskie Miejsce: dzielnica dyplomatyczna, Rijad, Arabia Saudyjska Główny projektant: Ignacio Gomez Partner odpowiedzialny: Keith Gavin Zespół konkursowy: Cesar Bustos, Christine Espinosa, Scott Jezzard, Anshuman Khanna, Laurice Licop Interior Projekt: Isabel Pintado, Pallavi Dean Wizualizacje: Alberto Bolonos, Ian Jorolan Doradca: John Gillen Opis projektu: Sala obrzędowa dla małżeństw z udziałem członków rodziny królewskiej Powierzchnia działki: 13 714 m2 Klient konkursowy: Arriyadh Development Authority, ADA
[przypisy: castorama racibórz, lepiszcza bitumiczne, bostal gliwice ]

Powiązane tematy z artykułem: bostal gliwice castorama racibórz lepiszcza bitumiczne