Budownictwo i architektura : AD Round Up: Housing Part VII

Projekty na początku 2009 r.
Dla naszej siódmej selekcji wcześniej zrealizowanych projektów mieszkaniowych.
Sprawdź je wszystkie po przerwie.
Koidula Apartment Building / 3 + Architects Building znajduje się w pobliżu parku Kadriorg, jednego z najważniejszych i historycznych terenów zielonych w Tallinie.
Obecnie społecznie i historycznie bogata dzielnica szybko rozwija się w prestiżową część mieszkalną.
Budynki mieszkalne wzdłuż ul.
Koidula pochodzą z różnych okresów i spowodowały chaotyczną strukturę ulicy (czytaj więcej.) 6 domów mieszkalnych w ul.
Pahkli / JVR Arhitektuuribüroo Dzielnica mieszkaniowa Maarjamäe to obszar prywatnych domów zlokalizowanych zaledwie dziesięć minut jazdy od Centrum Tallina.
Po II wojnie światowej niektóre dzielnice były wypełnione domami typu koszarowego (tzw.
Domy fińskie, ponieważ zostały zbudowane w wyniku reparacji, które po wojnie domagały się Związek Radziecki z Finlandii).
Dopiero w 1990 r.
Rozpoczęto konsekwentne zagospodarowanie kwatery (czytaj więcej.) Westerdok Apartments / MVRDV Budynek, który został właśnie ukończony o łącznej powierzchni 6000 m2, zawiera 46 mieszkań i przedszkole.
Każdy apartament posiada balkon o różnej głębokości, rozciągający się wzdłuż całej fasady, oferując różnorodne przestrzenie zewnętrzne i widoki na zachodnie portowe Amsterdam.
Fasada szklana od podłogi do sufitu może być całkowicie otwarta i kontrastuje z innymi budynkami w ramach tzw.
Przebudowy VOC Cour port, które są głównie wykonane z cegły (czytaj dalej.) Architekci Lant Street / Dow Jones Projekt obejmował przekształcenie dwa najwyższe piętra dawnej wiktoriańskiej fabryki chodaków w dom dla filmowca.
Sprawia, że gdzieś w mieście, z którego można się wycofać z pracowitego życia, i miejsce refleksji, które wykorzystuje wspaniałe widoki na miasto wokół niego (czytaj dalej.) Formosa 1140 / Lorcan O.
Herlihy Architekci Położony w sercu Zachodu Hollywood, ten nowy jedenastkowy projekt mieszkaniowy podkreśla kluczowe znaczenie wspólnej otwartej przestrzeni dla mieszkańców i społeczności.
Formosa bierze to, co byłoby internalizowaną otwartą przestrzenią dziedzińca i przenosi ją na zewnątrz budynku, aby stworzyć park, który zajmuje około jednej trzeciej (4600 sf) miejsca projektu (czytaj więcej.)
[więcej w: domex opole, rouwdach, polbud pomorze ]

Powiązane tematy z artykułem: domex opole polbud pomorze rouwdach