Architektura i nowoczesne budownictwo – Up-Side Down Bangkok / Parallel Lab

Widok nocny Projekt badawczy i urbanistyczny, Up Side Down Bangkok, był napędzany potrzebą zrozumienia zjawisk morfologicznych określonych sytuacji miejskich, które można odczytać jako mnogość wypadków, które rozrywają tkankę miejską.
W tym przypadku powstałe nieużytki pod masywnymi betonowymi drogami ekspresowymi często pozostają w trudnym stanie w sercu miasta.
Przekonane, że tego typu przestrzenie pośrednie mają ogromny potencjał pod względem przywłaszczenia i ponownego połączenia dzielonych dzielnic, Parallel Lab zaproponował strategię przekształcenia negatywnego wpływu tych pozostałości na pozytywne ikony dla nowej tożsamości Bangkoku.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Bangkok jest miastem nieustannie ewoluującym i musi poszukiwać rozwiązań, które poprawią jego wzajemne połączenia.
Z tego powodu wyniesione drogi ekspresowe przepływają przez stolicę Tajlandii w celu przyspieszenia ekspansji, oferując radykalne, choć skuteczne rozwiązanie problemu zatorów.
Jednak, udzielając odpowiedzi, drogi ekspresowe niewątpliwie zmieniają miejski krajobraz i rozbijają włókna łączące miasto i jego mieszkańców.
Widok dnia Projekt znajduje się na 400 metrowym odcinku z 25 000 metrów pozostałej przestrzeni dostępnej pod podwyższoną drogą ekspresową w gęstym centrum Bangkoku.
W celu aktywacji tych zmarnowanych terenów przeprowadzono trzymiesięczne badania kontekstu morfologicznego i dostępności terenów oraz programowego podziału w otoczeniu.
trzy różne warstwy, które stanowią Bangkok W wyniku dochodzenia, bardziej dostosowaną odpowiedzią było zawieszenie łańcucha publicznych infrastruktur, takich jak teatry, salon mahjong, studio jogi, kort tenisowy, bar organiczny, klub nocny itp.
mosty ekspresowej.
Ta seria różnorodnych działań na przemian stawała się zamknięta lub otwarta dla schronienia przed słońcem i deszczem przez masywny betonowy most i zapewnia pieszym idealny warunek błądzenia.
Co więcej, wyjątkowość scenerii przyciągałaby gumę z całego miasta, a także mieszkańców z bliskich okolic, które radykalnie zmieniłyby atmosferę.
Spotkanie warstw Konstruktywnie opracowano system ram metalowych, który można dostosować do określonej wagi każdego programu, niezależnie od tego, czy jest on otwarty czy zamknięty.
Ta prosta implementacja małych elementów konstrukcyjnych jest nie tylko łatwym rozwiązaniem do zastosowania w ograniczonym kontekście, ale elastyczność konstrukcji oferuje sąsiednią ścieżkę dla pieszych i tworzy ciągły most rekreacyjny.
model 01
[hasła pokrewne: castorama racibórz, rouwdach, ława drutowa ]

Powiązane tematy z artykułem: castorama racibórz ława drutowa rouwdach