Architektura i nowoczesne budownictwo – The Meridian First Light House, Solar Decathlon / Team Victoria University of Wellington

First Light house Zespół z Nowej Zelandii z Victoria University of Wellington jest pierwszym finalistą z południowej półkuli amerykańskiego Departamentu Energii Słonecznej Decathlon.
Zespół jest prowadzony przez studentów z Victoria s School of Architecture i składa się z uczniów z różnych dyscyplin uniwersyteckich.
Nowa Zelandia jest pierwszym krajem na świecie, który każdego dnia widzi światło, co nadaje mu nazwę.
Pierwsze światło.
Dom Meridian First Light został zainspirowany tradycyjnym kiwi Bach.
dom wakacyjny w Nowej Zelandii.
Projekt odzwierciedla zrelaksowany nowozelandzki styl życia, w którym nawiązywanie kontaktów towarzyskich i połączenie z otoczeniem mają kluczowe znaczenie dla życia.
Sercem projektu jest przeszklona sekcja środkowa, która działa jako pomost między środowiskiem naturalnym a wnętrzem.
Decking biegnie po domu, a także w samym centrum, umożliwiając pasażerom efektywne życie na świeżym powietrzu w lecie i wywołując poczucie przebywania na zewnątrz w chłodniejszych miesiącach.
Potrójne przeszklone świetliki i duże bi-krotnie drzwi oświetlają centralną część domu.
Wpływ bacha również informował o wykorzystaniu przestrzeni.
Dom zaprojektowano tak, aby tworzyć pokoje wielofunkcyjne, mając jednocześnie na uwadze praktyczne kwestie, takie jak przechowywanie.
Układ zapewnia funkcjonalne, elastyczne przestrzenie społeczne, które można przekształcić w celu dopasowania do właściciela.
.
Pierwszy lekki dom Materiały użyte w domu zostały wybrane, aby nadać siłę, jakość i integralność strukturze i estetyce domu.
Zastosowano kombinację drewna, w tym pochodzącego z recyklingu rdzennego rodu Nowej Zelandii, wzdłuż wewnętrznej ściany tylnej i promieniście Pinusa o zrównoważonym pochodzeniu, przeznaczonym na znaczną nawierzchnię.
LVL i sklejka były używane do ścian i podłóg ze względu na ich stabilność i odporność na deformacje, podczas gdy belki i słupki Glulam służyły do podtrzymywania czaszy.
.
Pierwszy lekki dom Zewnętrzna okładzina i baldachim wykonane są z zachodniego czerwonego cedru, który jest naturalnie trwały, lekki i stabilny w różnych klimatach.
Czasza jest kluczową cechą projektu, siedząc nad warstwą wodoodporną, nadaje jej styl i estetykę, a także jest funkcjonalna.
Osłona zapewnia niezależne wsparcie dla układu słonecznego o mocy 6 kW składającego się z 28 polikrystalicznych paneli fotowoltaicznych i 40 kolektorów słonecznych z próżniową rurką.
Zasadniczo tworzenie drugiego dachu oznacza, że dach membrany Butynol pozostaje bezkompromisowy dzięki wspornikom paneli fotowoltaicznych.
W cieplejszych porach roku, gdy słońce jest wysokie, baldachim zapewnia cień również dużym oknom na dole.
.
Pierwszy lekki dom Materiały izolacyjne domu w pełni wykorzystują odnawialne zasoby Nowej Zelandii.
Cały dom jest izolowany przez co najmniej 240 mm izolacji z owczej wełny pochodzącej z recyklingu.
To daje domowi wartość R równą 6.
prawie trzy razy większy niż wymagany kodeks budowlany w Nowej Zelandii.
Dom Meridian First Light został zaprojektowany, aby zużywać mniej niż jedną trzecią energii typowego domu w Nowej Zelandii.
Zasady projektowania minimalizujące zużycie energii zostały włączone do projektu, aby umożliwić minimalne poleganie na mechanicznym ogrzewaniu i chłodzeniu, co skutkuje zmniejszeniem zapotrzebowania na energię ogólną.
.
Pierwszy dom lekki Podłoga z płyt betonowych o grubości 50 mm działa jak masa stabilizująca temperaturę wewnętrzną, podczas gdy duże okna z potrójnymi szybami są zwrócone na południe na półkuli północnej i na północ w NZ.
Jadąc z drugiej strony świata, dom musiał być zaprojektowany z myślą o transporcie i szybkim montażu.
Dom Meridian First Light był prefabrykowany i składa się z sześciu niezależnych modułów, które można szybko zmontować za pomocą dźwigu.
Ten poziom prefabrykacji pozwolił zespołowi na wyposażenie modułów w wykończenia, armaturę, hydraulikę, sprzęt elektryczny i mechaniczny, co umożliwia łatwe i szybkie podłączenie na miejscu.
.
First Light House Zespół Uniwersytetu Victoria zbudował swój dom i zamontował go na nabrzeżu w Wellington w ramach treningu do konkursu w tym roku.
Mają ogromną reakcję ze strony nowozelandzkiej publiczności i nie mogą się doczekać kolejnych wpisów w Waszyngtonie.
.
First Light house Aby dowiedzieć się więcej o zespole i Meridian First Light House: http://firstlighthouse.ac.nz/ Aby śledzić na Facebooku: http://www.facebook.com/FirstLightNZ
[patrz też: polbud pomorze, miwo military lubliniec, domex opole ]

Powiązane tematy z artykułem: domex opole miwo military lubliniec polbud pomorze