Architektura i nowoczesne budownictwo – London Calling: Watershed Moment brytyjskiego modernizmu – The Churchill College Competition

Dzięki uprzejmości Churchill College Pięćdziesiąt lat temu Churchill College Cambridge otworzył swoje podwoje.
W przeciwieństwie do historycznych kolegiów, z ich średniowiecznymi budynkami gotyckimi i neoklasycznymi, ustawionymi za wysokimi murami, znajdowało się to w niemal wiejskim otoczeniu na obrzeżach miasta, nowoczesnym wystrojem i szczegółami Brutala.
Konkurs z 1959 r., Który doprowadził do powstania Kolegium, przez wielu uważany jest za przełomowy moment w historii architektury brytyjskiej po wojnie.
Zgromadził 20 nazwisk, młodych i starych, wszyscy praktykujący w Wielkiej Brytanii, wszyscy pracujący w stylu modernistycznym, a konkretnie w rodzącym się stylu brutalizmu.
To był.
Kto.
brytyjskiej architektury w tym czasie, w tym Smithsonów, urodzonego na Węgrzech Erno Goldfingera, Lasduna (wówczas we współpracy z Maxwellem Fry, Jane Drew i Lindsay Drake, a wcześniej z rosyjskim emigrantem Lubetkinem), Lyons Israel Ellis i Robertem Matthew (połowa zespół Royal Festival Hall, który połączył siły z Johnson Marshall).
Żadna z nich nie stworzyła krótkiej listy czterech.
+ 19 Dzięki uprzejmości Churchill College Facebook Page A Watershed Moment W czasach zawodów Churchill Wielka Brytania bardzo powoli przyjęła mainland europejski modernizm.
Podczas gdy FRSYorke z 1934 r.
Książka Modern House.
świadczy o jej istnieniu na Wyspach Brytyjskich, II Wojnie Światowej i poważnym niedoborze materiałów budowlanych, które kontynuowano w latach 50.
XX wieku, zaaresztowały przemysł budowlany, a zatem wszelkie szersze zastosowanie modernizmu poza projektami domów, edukacji i opieki zdrowotnej.
Churchill zapewnił w ten sposób scenę dla tej nowej architektury, a wielu uczestników zaczęło budować nie tylko w Oksfordzie i Cambridge, ale także zupełnie nowe kampusowe uniwersytety, takie jak ziggurat Lasduna z University of East Anglia.
Co sprawiło, że wynik był bardziej przejmujący, to odrzucenie jednego z czterech finalistów, Stirlinga i Gowana, których plan został zmitologizowany w wyniku ich późniejszej sławy.
Kolegium Christchurch, założone w celu upamiętnienia życia Sir Winstona Churchilla, zostało zbudowane na podstawie obrzeżach Cambridge; był to jeden z kilku nowych Colleges w Oxbridge, w tym St.
Catherine, Arne Jacobsen, New Hall Chamberlaina Powella i Bona i Fitzwilliama wg Lasduna.
W briefie było zakwaterować 500 mieszkańców, którzy stanowiliby większość budynków, jadalnię, świetlice, audytorium, bibliotekę, biura, dom mistrza, dom nauczyciela i zakwaterowanie dla par małżeńskich.
Działka o powierzchni 42 akrów stanowiło kawałek szeroko prostokątnej ziemi rolnej ograniczonej przez drogi po obu stronach.
Co najważniejsze, program miał być etapowany i na każdym etapie wydawać się kompletny.
W końcu miał być trwałym pomnikiem wielkiego człowieka, który przetrwa 500 lat.
Dzięki Churchill College Facebook Strona 50 lat później, ponowna analiza propozycji Churchilla Aby uczcić 50.
rocznicę otwarcia Kolegium w zeszłym miesiącu, Cambridge University Land Society (CULS) przeprowadziło debatę w Londynie; zaprosili trzech praktykujących architektów i pisarza.
Alison Brooks, Patrick Lynch, Architekci 6A i Elain Harwood – aby zaprezentować pracę czterech finalistów jury, w tym architektom MJLong (wdowa z Long & Kentish i Sandy Wilson) oraz Spencer de Gray (partner w firmie Fosters, który studiował w Churchill) i akademickich Peter Carolin (emerytowany profesor architektury na Uniwersytecie w Cambridge) i David Dunster (profesor architektury na Uniwersytecie w Liverpoolu).
Bohaterami zostali wybrani z różnych powodów: dla jej wiedzy na temat dwudziestowiecznego brytyjskiego modernizmu, a dokładniej dla jej pism na Chamberlain Powell & Bon, Elain Harwood; by przedyskutować propozycję Stirlinga i Gowana, Patricka Lyncha, absolwenta zarówno Liverpoolu, jak i Cambridge, który ostatnio współpracował z Johnem McAslanem przy renowacji budynku Florey Building w Stirling dla Queens College Oxford; reprezentująca Howell, Killick i Partridge, Alison Brooks, która obecnie pracuje nad programem dla Exeter College Oxford; i porozmawiać o Richardzie Sheppardzie, Robsonie i Partnerach.
zwycięski program, 6A Architekci, którzy pracują nad dodatkiem do samego Churchilla.
Propozycja Carlhamlain Powell and Bonn Propozycja: Chamberlin, Powell & Bon.
Zdjęcie dzięki uprzejmości Franka Woodsa, za pośrednictwem e-architekta W 1959 roku Chamberlain Powell i Bonn właśnie zostali wyznaczeni do zaprojektowania sąsiedniego New Hall College.
Chamberlain planował zjednoczyć New Hall, Churchill i trzecie nowe College, Fitzwilliam, wokół nowego placu, w sercu którego stałaby kampanila.
Język architektoniczny cechuje się lekkością ich wcześniejszego osiedla Golden Lane w Londynie i beczkowatą panoramą ich jeszcze nierozwiniętego jeszcze kompleksu w Barbakanie, także w Londynie, ale bez żadnych cech Brutalisty.
Perspektywa projektowa, opracowana przez znanego architekta / ilustratora architektury Gordona Cullena, pokazuje rozległy nowoczesny krajobraz, w którym znajduje się wiele
[hasła pokrewne: ława drutowa, bostal, bostal modrzew syberyjski ]

Powiązane tematy z artykułem: bostal castorama zlewozmywaki ława drutowa