Architektura 21szego wieku : Sopot Business Center / Studio za arhitekturu doo

Dzięki uprzejmości Studio za arhitekturu doo Sopot Business Center by Studio za arhitekturu doo jest laureatem II nagrody w konkursie na Zagrzeb w Chorwacji.
Posiada dynamiczny asortyment przestrzeni, które przesuwają się w sekcji tworząc odrębne otwarte przestrzenie, które zapewniają połączenia przez różne części kompleksu.
Więcej o tym projekcie po przerwie.
Podstawą kompleksu jest stworzenie przestrzeni, które zamiennie otwierają się na północ i południe, tworząc dynamiczną strukturę form piramidalnych.
Elementy te rozciągają się poziomo, jednakowo na wszystkich poziomach podziemnych i powierzchniowych.
Otwarte przestrzenie, wąskie szczeliny, pochylnie i pochyłe sufity umożliwiają komunikację w całym centrum, tworząc szereg oddzielnych wejść, ale także zapewniając możliwość przewietrzenia i naturalnego światła w dużej części obszarów roboczych.
elewacja 01 Otwartość konstrukcji i wcięcie strumienia pieszego do nowego kompleksu, a także układ poziomy, wyznaczają kierunki i stanowią odpowiedź na strukturę urbanistyczną nowego miasta.
Budynek staje się przedłużeniem podłoża i tkanki miejskiej, dzięki czemu nie jest przeznaczony wyłącznie dla użytkowników Centrum Biznesowego, ale wita wszystkich z miasta.
dział 01 Architekci: Studio za arhitekturu doo Lokalizacja: Zagrzeb, Chorwacja Projekt: Sopot Business Center Klient: POSLOVNI PROJEKT SOPOT do Data projektu: 2011.
konkurs, II nagroda Współpracownicy: Tajana Derenčinović Jelčić, Andreja Dodig, Petar Reić, Simona Sović Štos, Zorana Zdjelar, Freya doo Powierzchnia brutto: 42 823 m2 Powierzchnia terenu: 7 500 m2
[podobne: bostal, faac 740 instrukcja, rafbus ]

Powiązane tematy z artykułem: bostal faac 740 instrukcja rafbus