Architektura 21szego wieku : Instytut Biomanufacturing Research Institute and Technology Enterprise (BRITE) / The Freelon Group Architects

James West BRITE jest częścią ogólnokrajowej inicjatywy mającej na celu uczynienie z Północnej Karoliny prekursorskiego dostawcy wykwalifikowanych pracowników dla branży biotechnologicznej.
W obiekcie znajdują się laboratoria i sale lekcyjne dla wykładowców prowadzących kształcenie na poziomie licencjackim i magisterskim w zakresie Rozwoju Procesu, Kontroli Jakości i Zapewnienia Jakości.
Placówka, przedstawiciel laboratoriów rozwojowych znajdujących się w przemyśle, umożliwia uczniom praktyczne szkolenie w ramach kolegialnego doświadczenia.
Architekt: The Freelon Group Architects Lokalizacja: Durham, North Carolina, USA Obszar projektu: 59,900 sqf Fotografie: James West Oprócz budynku Mary M.
Townes Science, budynek BRITE składa się z 59 900 m.
laboratoriów badawczych i dydaktycznych.
Podczas połączenia z Centrum Nauki dla celów pedagogicznych, celem BRITE było ustalenie własnego wizerunku i historii w kampusie.
Elewacja zachodnia pochodzi z rozłożonej nici DNA.
Metafora DNA odzwierciedla misję nauczycielską dotyczącą bio-produkcji budynku.
Stojąc osobno w skali i formie, budynek wykorzystuje podobne materiały do zharmonizowania z otaczającym kontekstem.
.
James West Plan dla BRITE to proste rozwarstwienie biura, obiegu, wsparcia laboratoryjnego i laboratorium odpowiednio ze wschodu na zachód.
Elewacja wschodnia od strony dziedzińca jest półprzeźroczystą ścianą osłonową, natomiast elewacja zachodnia jest murowana z pionowymi oknami.
Wschodnia / biurowa strona budynku zwrócona w stronę dziedzińca jest uważana za bardziej wyrazistą dla jednostki (wydziału), a przez to bardziej kontemplacyjną i połączoną z zieloną przestrzenią poprzez przejrzystość.
Strona zachodnia jest pomyślana jako środowisko zespołowe i zamknięta jest skorupą murowaną, która chroni środowisko wewnętrzne przed zachodnim słońcem.
.
Widoczność Jamesa Westa dla BRITE jest czynnikiem decydującym o planowaniu projektu.
Mechaniczne systemy na dachu nad laboratoriami są osłonięte perforowanym dachem, który obniża się, tworząc nowoczesne wysokie sklepienie o wysokości 45 stóp.
Ta brama, dobrze widoczna ze wschodu i zachodu, staje się bramą kampusu i dobrze widocznym wejściem dla BRITE.
plany Architekt rekordu: O.
Brien Atkins Generalny wykonawca: Turner Contracting Co.
Inżynier budowy: GKC Associates, PA Inżynier budowlany: McKim & Creed MEP Inżynier: Clark Richardson Biskup Architekci krajobrazu: O.
Brien / Atkins Site Group.
James West
[więcej w: rouwdach, bostal gliwice, transgór rybnik ]

Powiązane tematy z artykułem: bostal gliwice rouwdach transgór rybnik